Kısa siyasi yaşamında uzun yol kat eden Türkiye Değişim Partisi (TDP) Kadın Kolları Genel Başkanı Kader Yeğit, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Değişim Kadınları ile bir arada olmak için Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Sivas’a gelecek.

Türkiye Değişim Partisi Sivas Kadın Kolları’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile hazırladığı yemekli  eğlence etkinliğine Kadın Kolları Genel Başkanı Kader Yeğit, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MYK) üyeleri ile birlikte katılacak. Geçmişin de iş, sanat,spor,  gibi bir çok alanda aktif yaşam süren ancak siyasi yaşamına 2021 yılında Türkiye Değişim Partisi İstanbul Kadın Kolları Başkanı olarak başlayan Kader Yeğit, parti üyeleri tarafından daha sonra Kadın Kolları Genel Başkanı  olarakseçildi.

Kısa siyasi yaşamında hızlı yükselişi ile dikkatleri üzerine çeken Genel Başkan Kader Yeğit, Türk kadınını sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta layık olduğu yere taşımak için siyasete girdiğini belirterek, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün

“Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın” sözünü ilke edindiğini dile getiriyor.

Türkiye Değişim Partisi Sivas Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile hazırladığı yemekli  eğlence etkinliği 9 Mart Çarşamba günü saat: 19:00’da   Sivas PaşaBey otelde gerçekleştirilecek.

Haber Linki : https://www.sivaseditor.com/degisim-kadinlari-9-martta-sivasta-bulusacak-2695-haberi

Add Your Comment