Kader Yeğit, buluşmada yaptığı konuşmada, ”Toplumun bize dayattığı hayata sıkışmak zorunda değiliz, hayallerimizin peşinde koşarken ön yargıların bize çelme atmasına izin vermemeliyiz.” dedi.

Değişim Partisi çatısı altında Kadın Kolları Genel Başkanı olarak kadınlara öncülük ettiğini ifade eden Başkan Yeğit, ”Değişim Kadınları olarak, amacımız gelecek nesillere yaşanabilir Türkiye bırakmaktır.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Değişim Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Kader Yeğit, konuşmasında şunları söyledi:

“Kadınım, Her Yerdeyim” buluşmasına şahsımı davet ettiğiniz için saygılarımı sunarım.

Ben Kadınım, Ben Anneyim..

Ben Kadınım, Eşitlik Benim Hakkım,

Ben Kadınım Öldürülmek İstemiyorum,

Ben Kadınım, İnsanca Yaşamak İstiyorum.

Ben Kadınım Her Yerdeyim.

Ben Kadınım, Siyasetteyim.

Toplumun bize dayattığı hayata sıkışmak zorunda değiliz, hayallerimizin peşinde koşarken ön yargıların bize çelme atmasına izin vermemeliyiz.

Ben de öyle yaptım hayallerimin peşinde koştum. Bu pencereyi açmamı kızlarımın sayesinde öğrendim, aslında onların hayallerinin benim gerçeklerim olduğunu gördüm.

Yaşadığım bölgede Ritmik Cimnastik Kulübü olmadığından dolayı kızımın Cimnastik aşkı beni spor kulübü kurmaya itti, fark ettim ki kızımla aynı durumda olan yüzlerce çocuğa ulaşma imkanı buldum.

Çocuklar annelerinin sözünü dinler, ben evladının sözünü dinleyen bir anne olarak durmadım. Evlatlarımın geleceğini değiştirmek için yola çıktım.

Haber Linki : https://www.anadolu16.com/tdp-kadin-kollari-genel-baskani-yegit-kadinim-her-yerdeyim-dedi/

Add Your Comment