Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ve Türkiye Değişim Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Kader Yeğit partililer ile birlikte geçtiğimiz gün Trakya’daydı. Kırklareli ve Edirne’de Parti İl Başkanlığı Binası açılışına katılan Sarıgül,Yeğit ve partililer daha sonra sahaya inip vatandaşlarla buluştular.

Parti binasının açılış kurdelesini kesen Sarıgül, buradaki konuşmasında iktidar şansı elde etmeleri durumunda parti farkı gözetmeksizin tüm vatandaşlarla kol kola olacağını söyledi. Sarıgül, Türkiye Değişim Partisi’nin bir bölge, etkin köken veya mezhep partisi olmadığını belirterek, şöyle dedi:“Kırklareli’de bugün tarih yazacağız. Bu tarih Cumhuriyet’in, Atatürk ilkelerinin, Türkiye’ye yeni bir iktidarın geliş tarihi. Değişim hepimize, Kırklareli’mize, emekçi kadınlara, gençlere, cennet vatanımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Ülkemizi yönetme şansı elde edersek, hiçbir parti farkı gözetmeksizin bütün yurttaşlarımla el ele, kol kola, omuz omuza olacağım.

Sadece bize oy verenlerin değil, bize oy vermeyen yurttaşlarımızın da hak ve hukuklarını en üst düzeyde koruyacağım. Ankara’dakiler diyor ki, yüzde 50’si benim, gerisi ne yaparsa yapsın. Ben Kırklareli’nde huzurunuzda söz veriyorum. Ben yurttaşlarımızın yüzde 10’ununu, yüzde 50’sini değil. Ben yurttaşlarımın yüzde yüzünü kucaklayacağım.
Partimizin logosunda bir tarafta Anadolu bir tarafta Trakya, bir tarafta Asya bir tarafta Avrupa var. İlk defa bir siyasi parti logosunda Trakya’yı öne çıkarıyor. Türkiye Değişim Partisi bir bölge partisi, etnik köken partisi, mezhep partisi değil. TDP bayrağına, toprağına, inançlarına bismillah diyen herkesin partisi” dedi.

 

Halka yakınlığı ile bilinen,göreve geldiği günden bugüne tevazu sahibi duruşuyla, makamından çok sahada halkın içinde olmayı seçen Türkiye Değişim Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Kader Yeğit yapılan ziyaretlerde partililerle birlikte Sarıgül’e eşlik etti. Kader Yeğit’in sahada güler yüzlü ve vatandaşlara samimi davranışları takdir topladı.

 

Haber Linki: https://www.guncelhaber16.com/makamda-degil-sahadalar/

Add Your Comment